Úvodní stránka > Aktuality > Dětský den s Vojenskou policií

Dětský den s Vojenskou policií

Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha otevřelo na Den dětí své brány.

Dne 1. 6. 2017 se pod záštitou VeOSVP v čele s velitelem plukovníkem Jiřím Ročkem uskutečnil den otevřených dveří, který oslavil svátek našich nejmilejších – dětí. Branami kbelského útvaru prošlo na 800 dětí a dospělých. Účastnily se ho základní školy z nedalekých Letňan a Kbel, jedna škola mateřská, zaměstnanci Ministerstva obrany se svými ratolestmi i samotný náčelník Vojenské policie, brigádní generál Pavel Kříž.

Počasí dětem přálo, a tak si mohly dosytnosti užít všech připravených aktivit. Nachystány pro ně byly soutěže, naučily se podávat první pomoc, mohly si osahat opravdové zbraně a vidět policejního psa v akci. Zakoply také o policejní techniku, zážitky z písečných dun jim povyprávěl nadporučík Lukáš Kvapil, při pohybu po areálu občas zavadily o „hejkala“ a hasičskou techniku jim předvedli hasiči z 24. základny dopravního letectva Kbely. Domů s prázdnou neodešly, odnesly si totiž otisky svých prstů, a své síly si vybily skotačením na skákacím hradě.

Největší odměnou celému organizačnímu týmu této akce byla následná zpětná vazba od pedagogů a dětí, které odcházely s úsměvem na tváři, plny dojmů a nabité novými poznatky o činnosti Vojenské policie a Armády České republiky.

Fotogalerie

Nahoru